UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
 
WSKAZÓWKI DO PROJEKTU
Wytyczne do zaprojektowania karty H2O

Przedstawiamy przykładowy układ stałych elementów znajdujących się na karcie.


Jej wymiary wynoszą 8,5 cm x 5,3 cm.

Widoczne na tym wzorze są elementy stałe karty takie jak:
  • logotyp Banku Ochrony Środowiska,
  • logotyp organizacji płatniczej Mastercard,
  • logo bądź nazwa płatności zbliżeniowych Paypass;
  • chip.

Dodatkowo na każdej karcie umieszczone są informacje:
  • nazwisko posiadacza karty,
  • data ważności karty.

Wszystkie te elementy znajdą się na karcie, natomiast ich rozmieszczenie może być różne zgodnie z wytycznymi organizacji płatniczej. Uczestnicy konkursu nie muszą brać pod uwagę ich ułożenia, ponieważ najważniejsze jest świeże spojrzenie na szeroko pojęty temat wody w naszym życiu i przedstawienie go w postaci interesującej koncepcji graficznej.
Zależy nam na nowoczesnym, świeżym spojrzeniu ukazującym wodę w różnych aspektach.

Przygotowując projekt, postarajcie się popatrzeć na wodę z wielu perspektyw. Woda to podstawa życia, surowiec w gospodarce, środek transportu, a także rekreacja i czyste źródło piękna. Puszczając wodze fantazji, nie pozwólcie aby umknęło Wam główne przesłanie, które powinno być czytelne dla użytkownika karty.

Na podstawie nadesłanych przez uczestników projektów powstaną wzory kart bankowych przygotowane przez profesjonalnego grafika.

Dobrze jednak byłoby mieć na względzie, że zdefiniowane są kolory logotypów instytucji widocznych na karcie i tak dobrać tonację swojej koncepcji, aby całość stanowiła harmonijne połączenie.
  • MasterCard – czerwono-żółty;
  • BOŚ Bank – może być użyty w kilku wersjach kolorystycznych: szarej, czarnej, białej, zielonej oraz złotej i srebrnej;

Nadesłane prace mogą być przygotowane w dowolnym rozmiarze. Przesłany plik graficzny nie może być szerszy niż 800 pikseli i większy niż 1 MB. W przypadku zdjęć projektu pamiętajcie, że powinien on wypełnić całe zdjęcie. Podaliśmy wymiary karty tylko dlatego, abyście mogli dokonać weryfikacji czytelności stworzonego projektu w stosunku do rzeczywistego rozmiaru karty H2O.


Specjalnie dla Was Andrzej Pągowski przygotował WSKAZÓWKI DLA PROJEKTANTA - ZOBACZCIE!
 
Patroni i partnerzy: