UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
 
ARTYKUŁY
Bez lania wody
dr Witold Lenart, Uniwersytet Warszawski

Czy jak na filmach science fiction grozi nam wojna o wodę? Niby nie brakuje nam jej w kranach, ale czy tak będzie zawsze? Dowiedz się też, dlaczego nie można „wydoić” chmury, w jaki sposób „poluje się” na deszczówkę i kto myśli o „importowaniu” grenlandzkiego lodowca… więcej »
Woda w skarbonce
doc. Anna Kalinowska, dyrektor UCBŚ

Często nazywa się wodę „białym złotem” z tą jednak różnicą, że bez złota można się obejść a bez wody, krótko mówiąc, nie ma życia! więcej »
10 zasad oszczędzania wody
Można powiedzieć, że w dzisiejszym świecie woda dosłownie przelewa się nam przez palce. Warto ją oszczędzać, choćby kropelka po kropelce. Wyobraźcie sobie, jak bardzo zmalałoby zużycie wody, gdyby każdy z nas codziennie wylał jej kilka kropel mniej! więcej »
Eliksir życia
Co wspólnego mają ze sobą chomik i krzew róży? Lub mrówka i kaktus? Poddajesz się? Wszystkie żywe organizmy łączy wspólna potrzeba - woda. Zobacz, jaki związek ma jej niedobór z mózgiem, wątrobą i tyciem. więcej »
Artykuły zostały podzielone na podstrony
1 2
 
Patroni i partnerzy: